Prvni pomoc.info

Víkend na cestách: Zemřelo 11 lidí, z toho šest motorkářů.

V sobotu zemřelo sedm osob a v neděli čtyři. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

Pro srovnání: při letošním nejtragičtějším víkendu 16. a 17. května si dopravní kolize vyžádaly 14 životů.

Policie přitom vyhlásila letní dopravní akci zaměřenou právě na motorkáře.

V sobotu se navíc 14 lidí zranilo těžce a 59 lehce. Neděle si kromě čtyř obětí vyžádaly devět těžce a 46 lehce zraněných.

Vše začalo v sobotu u Petrovic na Příbramsku. 24letý muž tam podle policejních informací dostal smyk a spadl pod kola osobního vozu.

Další smrtelná nehoda, v níž hrál smutnou úlohu německý motorkář, se odehrála v Bečově na Karlovarsku. Muž na motocyklu tam nepřežil srážku s osobním autem.

Sobotní tragédie číslo tři se odehrála večer v jihočeských Volarech. Při nehodě motocyklu tam přišel o život jeho řidič, spolujezdkyně utrpěla vážná poranění.

V neděli vše začalo u Kosovy Hory kde na Příbramsku přišel o život další motorkář. Kolize se stala ve směru na Sedlčany.

Na motocyklu jeli dva lidé, podle policejní mluvčí přejeli do protisměru a narazili do obrubníku. Jeden byl na místě mrtvý, druhý utrpěl vážná zranění.

Další, sedmadvacetiletý motorkář zahynul kolem 18.00 u Koutu na Šumavě po srážce s osobním automobilem. Motocyklista byl po nárazu na místě mrtev. Řidič auta vyvázl s lehkým poraněním hrudníku a byl převezen do nemocnice.

Zatím poslední obětí je třiatřicetiletý motorkář, který se naboural odpoledne na silnici z Napajedel do Otrokovic. Jel příliš rychle, nestihl zareagovat a vjel pod traktor s návěsem. Utrpěl těžká poranění hlavy, záchranáři ho v bezvědomí převezli do nemocnice ve Zlíně. Později v nemocnici zemřel, uvedla ČTK.

Partnerské odkazy: toplinks     SuperLink